Márton Gábor: "több pontot várok a tavaszi szezonban"

 Az OTP Bank Liga 2020-2021-es idényének csaknem a felén vagyunk túl, a MOL Fehérvár FC a második helyen áll a tabellán. 8 győzelem, 5 döntetlen, 2 vereség, a mérlege. Az ősz folyamán az Európa Ligában a rájátszásig jutott a csapat, a Magyar Kupában a legjobb 32 között várja a folytatást. Az egyesület honlapján Márton Gábor értékelte szezont:

Azért vagyok a Vidi edzője, hogy eredményesen szerepeljen velem a csapat, ebből a szempontból van bennem hiányérzet. A játékunk fejlődő tendenciát mutat, játszottunk jó mérkőzéseket, de a szerzett pontok számával nem vagyok elégedett, legalább 5-7 ponttal többet kellett volna gyűjtenünk az ősz folyamán. Egy-egy buta hiba miatt nagy árat fizettünk több meccsen is. 

forrás:molfehervarfc.hu

Pozitív tehát, hogy mi dolgozzuk ki a legtöbb helyzetet, viszont üröm az örömben, hogy összességében rossz százalékban használjuk ki ezeket a lehetőségeket. A kapott gólok számát pedig soknak érzem, elsősorban azért, mert a nagyobb részük pontrúgás után született, vagyis elkerülhető lett volna. Mindkét mutatóban javulnunk kell, örülök, hogy az utolsó meccseken már hatékonyabbak voltunk. 

A szezon kezdetéhez képest annyival előrébb leszünk, hogy most már fizikálisan egy szinten vannak a játékosok. Remélhetőleg a felkészülés mindenki számára sérülésmentesen zajlik majd és a minőségi játékra tudunk összpontosítani. Jobb játékot és több pontot várok a tavaszi szezonban

a teljes cikk ide kattintva érhető el