Csonka András a tavaszi szezon végéig szerepel Budafokon.

 Csonka András a Budafokban folytatja pályafutását – a hírről a labdarúgó NB I újonca és a fiatal játékost kölcsönadó Ferencváros is beszámolt szerdán a hivatalos honlapján.

Hajnal Tamás, az FTC sportmenedzsere az egyesület honlapján nyilatkozott a kölcsönszerződésről: 

„A játékosok fejlődésének szempontjából ez egy következő lépcsőfok. Nagyon fontos, hogy a tehetséges fiataljainkat folyamatosan építeni tudjuk, és a megfelelő játékidőt biztosítani tudjuk a számukra. Ezt segítette már Szánthó Regő zalaegerszegi kölcsönadása, és most erről van szó Csonka András esetében is. Bízunk benne, hogy András is megkaphatja NB I-es szinten a megfelelő játékperceket, amivel még jobb játékossá válhat. Az elsődleges cél velük kapcsolatban, hogy ezután a Fradiba is be tudjuk építeni őket. Folyamatosan figyeljük a munkájukat, nagyon sokat kommunikálunk a klubjaikkal, ahová kölcsönadjuk őket, és végig monitorozzuk a fejlődésüket. Bízunk benne, hogy középhosszú távon a Ferencvárosnak is értékes játékosai tudnak lenni.”

forrás:fradi.hu