U21-es EB: A vírus alakítja a keretet

 Hiába jelölte ki hétfőn a magyar U21-es válogatott Eb-keretét Gera Zoltán, nem biztos, hogy mind a 23-an megérkeznek Telkibe, 11 játékos ugyanis koronavírus-tesztjének függvényében csatlakozhat csak a csapathoz.

„Vasárnap reggel nem jó hírre keltem fel – kezdte a válogatott szövetségi edzője. – Vasárnap volt a lányom születésnapja, és az egész napomat azzal töltöttem, hogy a szobámba megpróbáljam kialakítani a keretet, hiszen voltak játékosok, akik kiestek. Jelen pillanatban 11 játékos sorsa kérdéses, úgyhogy nem egyszerű a helyzet” – így Gera, aki a 20+3 fős keret mellett öt biztonsági tartalékkal is számol az Eb-ig. 

„Azt kell, hogy mondjam, a keretünk jelentősen átalakult. Fiatalabb, 2000-2001-es születésűek érkeztek, mert ha megnézzük, kik játszanak jelenleg az NB I-ben, akkor azt látjuk, hogy ez a korosztály kap lehetőséget rendszeresen.”

forrás: m4sport.hu