Mi állt a háttérben?

 Az edzőváltás hátteréről, a Michael Oenninggel szemben támasztott elvárásról, a korlátozott lehetőségekről, a sokat támadott szakmai koncepcióról és a saját nevelésű fiatalokról is beszélt Berta Csaba. Az egyesület ügyvezetője az nso.hu-nak nyilatkozott

– Miért döntöttek az edzőváltás mellett?

– Nem elsősorban az eredmények, inkább a mutatott játék miatt – felelte lapunknak Berta Csaba, az Újpest FC ügyvezető igazgatója. – Nem láttuk a fejlődést az együttes játékában, a csapatrészek nem álltak össze. A bajnokság eddigi szakaszában sajnos mi kaptuk a legtöbb gólt, és a meccsek többségén a támadójáték is akadozott. Amikor a Covid–19 miatti kényszerpihenő után november végén visszatértünk a pályára, az eredményekkel és a mutatott játékkal sem voltunk elégedettek, akkor éreztük, hogy lépnünk kell.

– Mit vártak el Predrag Rogantól az idény előtt?

– Mindenekelőtt, hogy versenyben legyünk a nemzetközi kupaindulást jelentő helyekért. Emellett letámadáson és gyors szélsőjátékon alapuló támadófutballt akartunk látni Újpesten. Továbbá fontosnak tartottuk, hogy a fiatal játékosok egyre nagyobb szerepet kapjanak. Utóbbi egészen jól megvalósult, mondhatjuk, hogy mostanra Csongvai Áron és Máté Zsolt is alapemberré vált, a játékot és az eredményeket illetően viszont van bennünk hiányérzet.

a teljes cikk itt olvasható