Közös megegyezéssel felbontotta szerződését Futács Márkóval a Mol Fehérvár együttese. A 30 éves támadó 2019 januárjában érkezett csapathoz, az elmúlt két évben 55 tétmérkőzésen szerepelt piros-kékben, melyeken 16-szor volt eredményes. Két bajnoki ezüstöt és egy Magyar Kupa aranyat nyert a fehérváriakkal.
A ZTE a szezon végéig szóló szerződést kötött Futács Márkóval. A háromszoros válogatott labdarúgó legutóbb júniusban, az előző szezon utolsó fordulójában, éppen új csapata ellen lépett pályára, az ősszel már nem számoltak vele a Vidinél.