A Bajnokok Ligája és az Európa-liga mellett a nyáron elindul az Európa-konferencialiga, a kontinens harmadik számú versenye – lebonyolítását a Magyar Labdarúgó-szövetség ismertette hivatalos honlapján. A tagországok indulásra jogosult csapatainak számát a bajnokságok UEFA-együtthatója határozza meg. Hazánkból a Magyar Kupa győztese mellett az NB I második és harmadik helyezettje indulhat – a magyar bajnok továbbra is a Bajnokok Ligája-selejtezőben kap esélyt.
Az első selejtezőkört július 8-án és 15-én, a másodikat 22-én és 29-én, a harmadikat augusztus 5-én és 12-én rendezik, a rájátszást augusztus 19-én és 26-án. A főtáblára jutó együttesek először nyolc négycsapatos csoportban mérkőznek meg egymással. A győztesek a kieséses szakaszba jutnak. A másodikok és nyolc Európa-liga-csoportharmadik a rájátszásban mérkőzik meg a fennmaradó nyolc helyért. A torna győztese a következő idényben az Európa-ligában szerepelhet, az első kiírás döntőjét 2022 májusában rendezik Tiranában.
