cél a válogatottság

A magyar válogatott Holman Dávid, a Slovan Bratislava támadója az egyik legeredményesebb magyar légiósnak bizonyult az élvonalbeli bajnokságokban 2020-ban, az ősszel 15 bajnokin nyolc gólt, három gólpasszt jegyzett. Tavasszal bajnok és kupagyőztes lett csapatával, amely jelenleg is élen áll a szlovák első osztályban. A támadó csapata idei utolsó mérkőzése, az MSK Zilina ellen 3–2-re megnyert találkozót után az őt képviselő menedzseriroda közösségi oldalának nyilatkozott. Holman célja, hogy jó teljesítményével felhívja magára a figyelmet és újra a válogatott tagja lehessen.

" Felemás érzéseim vannak. A koronavírus persze senkinek sem könnyítette meg a dolgát, de a miénket különösen megnehezítette, a Bajnokok Ligája selejtezőjében a vírus miatt nem is tudtunk pályára lépni. Tavasszal megnyertük a bajnokságot és a kupát is, bár folyamatosan játszottam, az akkori edzőnknél nem éreztem annyira a bizalmat. Volt olyan meccs is tavaly, amikor mesterhármast lőttem, 60 perc után mégis lecserélt. Az őszi idény az említett nehézségek miatt a csapatnak sem indult a legjobban, de azt tudtuk, hogy nem leszünk képesek mindig olyan kimagaslóan jó teljesítményt nyújtani, mint az előző szezonban. Mióta itt vagyok, először fordult elő, hogy idény közben edzőt váltottunk és az új tréner már teljes mértékben bízik bennem, a mérkőzések nagy részét végigjátszom. A legfontosabb, hogy a sérülések elkerülnek, és minél többet játszom, annál inkább érzem magamon, hogy fejlődök, egyre jobb teljesítményre vagyok képes, jönnek a gólok és a gólpasszok is.

Marco Rossival nem beszéltem mostanában. Az biztos, hogy akik az őszi mérkőzéseken szerepeltek, azok előnyt élvezhetnek a következő kerethirdetéseknél. Ezzel együtt nekem csak arra kell összpontosítanom, hogy a klubomban a lehető legjobbamat nyújtsam. Örülök a társak sikereinek, nem riválisként tekintek a srácokra, úgy vélem, ahogy korábban is, úgy az Európa-bajnokságon is tudnánk együtt segíteni a csapatnak, Kalmár Zsolttal és Szoboszlai Dominikkel is. A nemzeti tizenegyben játszani számomra mindig is óriási megtiszteltetés volt, és természetesen a jövő évre vonatkozóan egyértelmű célom, hogy visszatérhessek a csapatba."

forrás:facebook.com/centersport.hu/