A díjat annak idején sérülés miatt nem tudta átvenni a Magyarország-Szovjetunió meccsen, így a Gundel étteremben adták át az Európa legjobbjának járó elismerést. Albert Flórián 1941-ben született, Hercegszántón. Egyetlen focicsapatnak szentelte az életét, 11 éves korától 1974-es visszavonulásáig a Ferencvárosban futballozott.
1958-ban mutatkozott be a felnőttek közt, rögtön két góllal. Már gyerekként látták rajta, nagy tehetség. 1960-ban aztán ezüstérmet nyert a Ferencvárossal, sőt gólkirály is lett (27 góllal).
Az 1962-es világbajnokságon 4 gólt lőtt. A második, bolgárok elleni mérkőzésen mesterhármast lőtt.
1965-ben a Ferencváros a Vásárvárosok Kupájának döntőjében a híres olasz csapatot, a Juventust verték meg 1-0-ra. Európai nemzetközi kupagyőzelmet azelőtt és azután sem tudott egyetlen magyar csapat sem elérni.
1966-ban, a világbajnokságon ismét kitűnő teljesítményt nyújtott. Bár gólt nem lőtt, és a magyar csapat is búcsúzott a negyeddöntőben a Szovjetunió ellen, sokak elmondása szerint ekkor keltette fel a világ érdeklődését igazán. 1967-ben aztán megkapta az Aranylabdát.
1974-ben abbahagyta a futballt és edző lett. Hatvanadik születésnapján a Ferencváros egy szoborral tisztelte meg őt a klubház bejáratánál. 2007. december 21-én az Üllői úti stadiont átkeresztelték Albert Flórián Stadionra.
2007-ben a magyar futballtársadalom egy fogadáson emlékezett meg Albert Flórián Aranylabdájának 40. évfordulójáról. Ő az egyetlen magyar, aki ilyen elismerésben részesült. Az esten többen is szót emeltek amellett, milyen kiváló érzés megemlékezni arról, ami világraszóló és nekünk, magyaroknak is megadatott. 2011. október 31-én elhunyt a Császár. Ma lenne 74 éves.