A szövetség csütörtök este hivatalos levélben tájékoztatta a Diósgyőrt, hogy az eredeti kiírás szerint pénteken 20 órakor kezdődő DVTK–Újpest mérkőzést a kiírt időpontban nem rendezik meg.
A DVTK ugyan a sűrű versenynaptárra hivatkozva nem fogadta el a lilák halasztási kérelmét, de az újpesti egyesület ennek ellenére sem tud kiállni a pénteki mérkőzésre. Így a döntés a halasztásról a szövetségre hárult.
