Az Újpest FC hivatalosan is arra kérte a DVTK-t, hogy a két klub halassza el a péntekre kiírt bajnoki mérkőzést. Az indoklás szerint a sérülések és a pozitív PCR tesztek miatt szinte csak utánpótláskorú játékosai maradtak a lila-fehéreknek. A korábbi halasztásokra és a sűrű versenynaptárra hivatkozva azonban a Diósgyőr nem járul hozzá a halasztási kérelemhez.
