Ez bajnokság! Nem baráti foci

forrás: mlsz.hu
  A járvány okozta helyzetben felvetődött annak lehetősége, hogy a 2020–2021-es szezon végén nem lennének kiesők az NB I-ből. Erre reagált Csányi Sándor az  sportnak adott hosszabb interjújában. 

„Ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy akkor nem bajnokságnak hívnák ezt a versenysorozatot, hanem baráti futballozásnak. Egyformán megvan a veszélye annak, hogy a vírus beférkőzik egy csapatba. Egyrészt nem tudnak ellene tenni, mivel egy családba is bekerülhet. Másrészt az ellen tudnak tenni, hogy a csapaton belül ez hány embert érint, hiszen ha betartják azokat az előírásokat, amelyeket az egészségügyi bizottságunk javaslatára előírtunk, akkor megvan a lehetősége annak, hogy gyorsan izolálják azokat, akik megfertőződtek. A másik, hogy egyszer lehet halasztani, ha a klubok megegyeznek, de fizikailag nem lehet többször, mert egyszerűen nincs nap, amikor lebonyolíthatnák a mérkőzéseket. Rugalmasak vagyunk, mert megengedjük azt is, hogy a csapatok a téli szünetben pótolják a meccseket. Egy dolgot nem engedhetünk: hogy ne játsszanak le minden találkozót, és a bajnokság ne fejeződjön be időben. Főleg most, amikor készülni kell az Európa-bajnokságra is. Nagy eredmény a sikeres Eb-kvalifikáció, amely, remélem, a szurkolóknak is örömet szerzett.”

(forrás: nso.hu)